Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Архітектура » Містобудівна рада » Незавершене будівництво критого ринку
 (голосів: 0)
Ескізну пропозицію реконструкції незавершеного будівництва критого ринку, що на вул. Житомирській, 13, винесли на розгляд архітектурно-містобудівної ради. Контракт на розробку проєкту із замовником – ТОВ «Полісся-Продукт» – був укладений ще у 2017-му, інформували на початку презентації представники розробників, але для того, аби стартувати, необхідно було вирішити питання з водою, каналізацією, електроенергією тощо. У 2019-му вони отримали необхідні технічні умови від Обленерго, тож після реконструкції трансформаторів, власне, готові приступати до робіт.
Незавершене будівництво критого ринку
Незавершене будівництво критого ринкуНезавершене будівництво критого ринкуНезавершене будівництво критого ринкуНезавершене будівництво критого ринку


Їхнім підприємством розроблено кілька варіантів будівництва приміщення, зазначили доповідачі – як у два поверхи, так і у три. Що мають на старті?.. Дуже щільну забудову у центрі міста, тож одразу одне з питань – транспортне обслуговування. Для того, аби можна було здійснювати завантаження, пропонується знести частину приміщення. Опрацьовано варіанти розташування рампи, місць для завантаження-вивантаження. На 2-й поверх (і у разі появи – на 3-й) продукцію доставлятимуть на ліфтах. Щодо місця для паркування авто, то воно, скоріш за все, розташується на вул. Чорновола.
Під однією з двоповерхових частин недобудови знаходиться підвал, інформували розробники: площа – близько 300 м², і є можливість використати його під потреби ринку, як і є змога поєднати сходами з 1-м поверхом. Щодо самого 1-го поверху, то варіантів його подальшої долі існує чимало, зауважили доповідачі, зокрема, є варіант перетворити поверх на бутікову зону. Чи взагалі весь віддати під торгівлю, а складські приміщення розташувати поверхом вище. Двоє додаткових сходів та два ліфти допоможуть дістатися до 2-го й 3-го поверхів маломобільним верствам населення. Є ідея дещо підняти рівень 1-го поверху, понизивши, відповідно, рівень підлоги (це, за задумом розробників, спростить доступ населення).
Незавершене будівництво критого ринку
Незавершене будівництво критого ринку
Незавершене будівництво критого ринку


Як один із варіантів – 3-й поверх у передній частині ринку: у ньому (тут уже, як вважатиме за економічно доцільне замовник) можна розташувати дитячу ігрову зону, спортивний клуб і кафетерій.
Коли говорити про «зовнішність», розробники, з власних слів, намагатимуться надати будівлі сучасний вигляд. Для цього, зокрема, планують максимально використати скло, а також навісні вентильовані фасади та спокійні кольори. Цілком можливо, на щось цікаве перетворять частину даху – це, зауважують, створить певний образ центру міста. Жодних котелень, жодного твердого палива, жодного газу: опалювати планують за рахунок теплових насосів і тепла, що віддають холодильники. Екології і без того перевантаженого викидами центру, переконані фахівці, це піде лише не користь. Містобудівники ескізну пропозицію одноголосно підтримали.

Теги
admin0189
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.